Расписание движения транспорта в Бресте Афиша Бреста

 

 

Тыдзень роднай мовы ў бібліятэках Брэсцкай ЦГБ імя А.С. Пушкіна: праграма

 

2021 02 21 mova

 

ТЫДЗЕНЬ РОДНАЙ МОВЫ Ў БІБЛІЯТЭКАХ БРЭСЦКАЙ ЦГБ ІМЯ А.С. ПУШКІНА

 

Цэнтральная гарадская бібліятэка імя А.С. Пушкіна, бульвар Шаўчэнкі, 3 (15-21.02)

Чытальная зала:

  • Бібліягід «Сустрэча з беларускай кнігай»
  • Парад кніг «Аўтограф як каштоўнасць»
  • Майстар-клас пяром “Беларускі арнамент»
  • Віктарына «Цікава ведаць»
  • Літаратурны подыум “З павагай да роднага слова»
  • Дрэва “Мова беларуская».

 

Абанемент:

  • Бібліяпрэзентацыя «Міравая літаратурная класіка – па-беларуску»
  • Дзень паэзіі «Класіка гучыць»
  • Кніжны дыліжанс «Ад прадзедаў спакон вякоў…»
  • Куфар казак
  • Кветка беларуская «Прыгажосць беларускай мовы».

 

 

Цэнтральная гарадская дзіцячая бібліятэка, набярэжная Ф. Скарыны, 32 (15-21.02)

  • Фотаакцыя «Зямля мая, ты - кніга непрачытана…»
  • Паэтычны калейдаскоп «Гучы, мая мова, як срэбны званочак»
  • Бліц-віктарына «Скарбонка беларуская»
  • Квэст-гульня «Смак роднай мовы»
  • Тэатральны куток «Чароўныя казкі»
  • Майстар-клас «З бабулінага Куфэрка»

 

 

Бібліятэка – філіял №1, Маладагвардзейская, 1

  • 15-22.02. Выстава «Твае першыя кніжкі па-беларуску»
  • 18-21.02. Выстава вырабаў з саломкі ўдзельнікаў клуба «Олимпиец» пад кіраўніцтвам Хартанюк А.В.

 

 

Бібліятэка – філіял №2, Дуброўская, 5/1

  • 15-21.02. Выстава рамёслаў
  • 16.02 (13.40-15.00). Майстар-клас «Беларускія рамёствы»
  • 19.02. Літаратурна-кулінарны гастрафэст.

 

 

Бібліятэка – філіял №3, Краснагвардзейская, 2А

  • 19.02. Гадзіна роднай мовы «Жывая вада бацькоўскіх крыніц»
  • 19.02. Літаратурнае чытанне «Беларуская казка» з В. Сандрыкавай
  • 19.02. Майстар-клас «Матчыны кросны»
  • 19.02. Гульня-віктарына «Таямніцы родных слоў».

 

 

Бібліятэка – філіял №5, Суворава, 112

  • 15-21.02. Гульнятэка па-беларуску
  • 15-21.02. Дзіцячая фотасесія
  • 18.02 (14.00-15.00). Знаёмства з беларускімі рамёствамі.

 

 

Бібліятэка – філіял №6, Жукава, 1

  • 15-21.02. Крыжаванка «Беларускае слова»
  • 17.02 (14.00). Літаратурнае кафэ «Ты зжылося з намі, слова беларускае», лектар Дуброўская Наталля Мікалаеўна.

 

 

Бібліятэка – філіял №7 «Юнацтва» імя У. Калесніка, Маскоўская, 342/1

  • 15-21.02. Кіназал «Лепшая беларуская класіка»
  • 18.02. Тэматычная зона «Сябруй з роднай мовай»
  • 18.02 (11.00-16.00). Майстар-клас «Маленькае цуда» (Кніжная закладка).
  • 18.02. Літаратурны конкурс «Пазнай твор па пачатку»
  • 18.02. Тэст-гульня «Цікавыя словы»
  • 18.02 (11.00-16.00). Майстар-клас «Васількі з фетру».

 

 

Бібліятэка – філіял №8, Высокая, 22/1

  • 15-21.02. Конкурс-выстава малюнкаў «Колеры роднай зямлі»
  • 15-21.02. Фотазона
  • 15-21.02. Акцыя «Чытаю па-беларуску»
  • 15-21.02 (14.00-15.00). Майстар-клас «Рамёствы роднай зямлі»
  • 15-21.02. Выстава творчых работ ДУА «Шматпрофільны цэнтр дзяцей і моладзі» (г. Брэст). Клуб «Пралеска», вул. Я. Купалы, 14/1, аб’яднанне па інтарэсам «Біякераміка» (кіраўнік: Хартанюк Алеся Вячаславаўна).

 

 

Бібліятэка – філіял №10

  • 17.02. Літаратурна-музычная імпрэза «Мова – душа народа»
  • 17-21.02. Кірмаш рукатворных цудаў
  • 17.02. Падарожжа па беларускім казкам
  • 18.02. Майстар-клас «Мяшочак з духмянымі травамі».

 

 

Бібліятэка – філіял №12, бульвар Касманаўтаў, 120

  • 15-21.02. Інтэрактыўная выстава «Зберагаем традыцыі – зберагаем гісторыю»
  • 15-21.02. Літаратурны калейдаскоп «Выпадковая сустрэча з беларускай кнігай».